Sigara Tütünü

Sigara tütünü, sigara yapımında kullanılan tütün çeşididir. Sigara Tütünü modelleri, Sigara Tütünü özellikleri nelerdir diye merak edebilirsiniz. Kişiden kişiye değişse'de en iyi sigara tütünü konusunda bitlis mutki tütünü ve çelikhan süper tütün arasında genelde seçimyapılıyor.

 

Bitlis mutki tütünü denilen tütün çeşidi az üretildiği ve aynı zamanda fiyatının pahalı olması ndeniyle bitlis mutki tütünü yerine dünyada da kabulan edilen ÇELİKHAN TÜTÜNÜ daha çok tercih edilmektedir. En iyi tütün olarak bu yüzden Çelikhan Süper İçim tütün diyebiliriz.

Tütün, iklim ve yer şekillerinden dolayı her bölgede yetişmemektedir. Bilindiği üzere nemli bölgelerde tütün yetiştirmek zor ikendaha karasal olan iklimlerde tütün yetiştirmek daha kolay, daha verimli ve daha kaliteli üretilmektedir. Türkiye'de bunun için en iyi yerlerden birisi Adıyaman'dır. Adıyaman karasal bir iklime sahip olduğu için ve bunun anında tütün yetiştiriciliği bu bölgede geleneksel bir meslek olması nedeniyle Adıyaman ve ilçelerinde sigara tütününün ekimi yapılmaktadır. Adıyaman tütünü denilen tütün çeşidi filiz halindeyken satın alınır ve ekilir. Ardından hasat zamanı geldiğinde tütünün üst tarafında bulunan yapraklar koparılır. Daha sonra bir alt katmandaki yapraklar alınıp koparılarak saplanmaya başlanılır. 

 

Saplanan bu ürünler güneşe verilmek suretiyle iplere geçirilerek güneşte kurutulur. Belli bir müddet güneşte bekletildikten sonra depoya konur ve dinlemeye verilir. Ardından da çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra satışa hazır hale getirilir.

ADRES

Altınşehir Mahallesi 30151. Sokak No: 8/B Merkez/Adıyaman

0535 590 0602

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 by etutunal.com
Proudly created with Featdoor